Architektura i nowoczesne budownictwo – National Library of Israel Competition Entry / ODA

Dzięki uprzejmości oficjalnej pomocy rozwojowej, projekt Biblioteki Narodowej Izraela wydawany przez ODA ma szczególne znaczenie jako miejsce, w którym zbiega się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.
W przeciwieństwie do tradycyjnych bibliotek, często zamkniętych fortec wiedzy, nowa biblioteka jest zorganizowana wokół różnych platform działania, które zwiększają interakcję między użytkownikami, umożliwiając bibliotece stanie się forum dla interdyscyplinarnych rozmów.
Poprzez formę pływającego monolitu, który wizualnie łączy się z podstawami Parlamentu, biblioteka podkreśla ideę, że edukacja i nauka są podstawą demokracji.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Biblioteka XXI wieku to miejsce ożywione działalnością, w której pomysły są honorowane, wymieniane i generowane.
Nowa biblioteka jest magnesem dla uczonych i studentów z całego świata.
Czysta forma monolitu zawiera najważniejszą funkcję biblioteki – czytelni.
Ten wolumin opiera się na podobnej do góry bazie, która rozszerza otaczającą topografię.
Nawołując się do izraelskiej tradycji budowania, góra jest wykopywana, by ukazać dynamiczne centrum programowania w jaskini.
Dzięki uprzejmości ODA Dzięki swojej fizycznej przepuszczalności i przejrzystości, zachęcający budynek odzwierciedla poczucie otwartości, które odróżnia go od wysoce chronionych budynków rządowych w okolicy.
Nowy budynek biblioteki tworzy dialog z budynkami kulturalnymi na południowym zachodzie, w szczególności z Narodowym Muzeum Sztuki, Sanktuarium Księgi i starszą biblioteką na uniwersytecie, jednocześnie ustanawiając się w ramach sieci okręgowej Parlamentu.
Dzięki uprzejmości ODA Chroniony przez monolit publiczny plac znajdujący się naprzeciwko budynku Parlamentu wyznacza początek drogi nauki.
Wchodząc do wykopanej przestrzeni w górach, odwiedzający mają kilka możliwości wyboru.
Wspinając się na górę, odwiedzający odkrywają mieszankę wydarzeń, w tym wystawy stałe i czasowe.
Wyjeżdżając poniżej, zwiedzający mogą dowiedzieć się o kolekcjach skarbów i rzucić okiem na systemy operacyjne budynku.
W czasie podróży światło działa atrakcyjnie, sekwencyjnie wzmacniając i łagodząc, ukierunkowując i kierując odwiedzających.
lobby Podróż kończy się w czytelni, która rozciąga się na ponad 7000 metrów kwadratowych otwartej przestrzeni.
Ta ogromna objętość podzielona jest na mniejsze obszary, które tworzą poczucie mikro-miejskości, zachęcając do interakcji między użytkownikami i naukowcami z różnych dziedzin.
Organizowane na wielu poziomach światła, dźwięku i bezpieczeństwa, obszary czytania mogą pomieścić szereg typologii badań, od najcichszych po najbardziej towarzyskie.
Perforowany charakter monolitu pełni rolę urządzenia do obserwacji otaczającego krajobrazu, miasta i przestrzeni publicznej poniżej.
Na zewnątrz istniejące pole zostanie zachowane i rozciągnięte na dach biblioteki.
Z dachu ciągły krajobraz otacza budynek, zwiększając poczucie otwartości.
Skośny krajobraz działa jak naturalny amfiteatr, pozwalając na publiczne spotkania i imprezy, a bar na dachu i restauracja zapewniają, że budynek jest czynny od dnia do wieczora.
czytelnia Biblioteka jest rozwinięciem zarówno naturalnego, jak i kulturowego krajobrazu, fizycznie i koncepcyjnie łącząc najpotężniejsze elementy otaczającej dzielnicy.
Budynek nawiązuje do historii, ponieważ patrzy w przyszłość, celebrując poszukiwania wiedzy w jej rozległej czytelni.
Nowa biblioteka narodowa Izraela jest miejscem życia, miejscem docelowym, miejscem uczenia się i katalizatorem zaangażowania.
Model
[więcej w: szerokość drzwi wejściowych, platinum design drzwi, blaty kuchenne konglomerat ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: blaty kuchenne konglomerat platinum design drzwi szerokość drzwi wejściowych